Sběrová soutěž pro Zelené firmy opět spuštěna

Od dubna mohou firmy odevzdávat odpadní baterie i elektro a soutěžit o atraktivní ceny.

01. 04. 2024

Od 1. dubna se firmy mohou znovu utkat v soutěži ve sběru odpadních elektrozařízení, baterií a akumulátorů. Soutěž pro firmy zapojené do projektu Zelená firma pořádáme ve spolupráci se společností REMA Systém, autorem projektu. Vítěze letos vybereme rovnou ve čtyřech kategoriích rozdělených podle počtu zaměstnanců firmy. Firmy se do druhého ročníku soutěže mohou zapojit od 1. dubna až do 15. října 2024. V loňském roce se v soutěži sebralo přes 284 tisíc kilogramů starých elektrospotřebičů, baterií a akumulátorů.

Zelené firmy mohou soutěžit ve čtyřech kategoriích podle své velikosti, tedy v kategoriích drobný podnik (0 až 50 zaměstnanců), malý podnik (51 až 250 zaměstnanců), střední podnik (251 až 1000 zaměstnanců) a velký podnik (1001 a více zaměstnanců). Vítězové budou vybráni podle celkového množství odevzdaného odpadního elektra, baterií a akumulátorů. Čtyři vítězné Zelené firmy – jedna z každé kategorie – obdrží odměnu v podobě voucheru na nákup elektroniky, které do soutěže věnoval partner soutěže. Další informace o soutěži včetně pravidel a registračního formuláře jsou k dispozici na webu rema.cloud v sekci Zelená firma.

V prvním ročníku firmy vysbíraly přes 284,5 tuny odpadního elektra

První ročník soutěže probíhal od 1. června do 31. října 2023 a zapojilo se do něj více než sedm desítek firem, které dohromady vysbíraly a k recyklaci odevzdaly 284 506 kilogramů vysloužilých elektrozařízení, odpadních baterií a akumulátorů. Na první příčce se umístila společnost asupport, s.r.o., kde se v přepočtu na jednoho zaměstnance vysbíralo a k recyklaci odevzdalo přes 1,3 tuny odpadních elektrozařízení. Druhé místo obsadila společnost VDC kancelářská technika s.r.o., kde se vybralo 300 kilogramů na zaměstnance. Těsný bronz pak s 297 kilogramy na jednoho zaměstnance získala firma Jiří Klimek – JVK software.

Zisk druhého místa v prvním ročníku soutěže pro nás znamenal velké uznání. Ukázal, jak vážně bereme svou odpovědnost vůči životnímu prostředí a jak efektivně dokážeme zapojit naše kolegy do udržitelných aktivit. Děkujeme společnosti REMA Systém, že nám díky zajištění svozu práci maximálně usnadnila. Letos se rozhodně zapojíme také a máme v plánu zabojovat o první místo,“ říká Martin Škoda ze společnosti VDC kancelářská technika.

Více informací o soutěži najdete zde.

Zpět na aktuality