Školy mohou od března sbírat vysloužilé baterie a akumulátory, začíná nový ročník soutěže Ekoedu

Zapojte se do soutěže a získejte pro svou školu tablety od společnosti Vodafone.

01. 03. 2024

V březnu startuje nová ekologická výzva pro školy zapojené do projektu Zelená škola. Ty se mohou zapojit do soutěže Ekoedu ve sběru vysloužilých elektrozařízení, baterií a akumulátorů. Soutěž organizujeme pravidelně ve spolupráci se společností REMA Systém a letos jsme rozšířili počet kategorií pro maximálně férový přístup.

V pátek 1. března 2024 byl zahájen sedmý ročník soutěže Ekoedu, kterou školáci dříve znali pod názvem EkoEDA. Soutěž zaměřenou na sběr vysloužilých elektrozařízení, baterií a akumulátorů pořádáme ve spolupráci se společností REMA Systém. Hlavní myšlenkou soutěže je motivovat děti a mládež k zodpovědnému nakládání se starými bateriemi, akumulátory a elektrem.

Školy zapojené do projektu Zelená škola mohou letos poprvé soutěžit ve třech kategoriích: mateřské a základní školy, střední a vysoké školy a také speciální školy. Kategorie mateřské a základní školy je ještě navíc rozdělena na dvě podkategorie, a to na školy do 100 žáků a školy nad 100 žáků. Ve všech podkategoriích a kategoriích budou vyhlášena tři vítězná místa. Na všechny oceněné školy čekají atraktivní výhry v podobě tabletů od partnera soutěže společnosti Vodafone Czech Republic, a. s. Soutěž bude probíhat až do 1. října 2024 a školy se do ní mohou zapojit i v jejím průběhu. Kompletní pravidla soutěže jsou k dispozici na webu www.rema.cloud v sekci Zelená škola.

Loni školy vysbíraly přes 32 tun odpadního elektra

V minulém ročníku soutěže odevzdali žáci a zaměstnanci zapojených škol 32 060 kilogramů vysloužilých elektrozařízení, baterií a akumulátorů. V kategorii mateřských škol si pomyslné zlato odnesli žáci Mateřské školy Dušníky, kde se vysbíralo v průměru 656 kilogramů odpadních elektrozařízení na žáka. „Rodiče našich žáků jsou skvělí. Když je požádáme o sběr vysloužilých elektrospotřebičů, hned se do něj rádi zapojí. Dětem se snažíme téma významu sběru starého elektra vysvětlit, pro ty mladší tříleté je to těžké téma, ale ty šestileté to už chápou,“ uvedla k soutěži Vladimíra Hejdová, ředitelka Mateřské školy Dušníky, právě tato škola se na čelních příčkách soutěže umístila již několikrát. V kategorii základních, středních a speciálních škol vybojovala první příčku Základní škola a Mateřská škola Skorošice, jejíž žáci odevzdali ke sběru průměrně 230 kilogramů.

Zelená škola vzdělává hravou formou

Projekt Zelená škola aktuálně sdružuje už více než 560 subjektů, kterým společnosti REMA Battery a REMA Systém umožňují zapojit se zcela bezplatně. Školy mohou pro své žáky využívat i certifikovaný vzdělávací program Odpad není k zahození, který kombinuje zábavné pracovní listy a online interaktivní hry. Děti se tak hravou formu učí o problematice recyklace elektroodpadů. Učitelé mohou díky kvalitní metodice program snadno aplikovat do výuky.

Registrace do soutěže.

Zpět na aktuality